Arşimet

 
-

MİSYONUMUZ“ Etraflıca çalış, doğru bir şekilde araştır, dikkatlice düşün, düşündüklerini gözden geçir, ciddi ve samimi şekilde uygula…”

                                                                          KONFÜÇYUS

Arşimet Yayınları Dershanelerinin bugünkü amacı temel taşları öğretmen, öğrenci ve veliyi tek bir çatı altında, aynı hedefe odaklı, aynı doğrultuda koşan gruplar haline getirmektir.

Birbirimizin dilinden anlayıp, sorun giderip, gelecek merkezli bir yaşam bilinci geliştirmek, daha sonra ekleyeceğimiz her bir bilgi ile gösterişli, güvenilir, sağlam yapılar inşa edebilmek ilk hedefimizdir. Bu doğrultuda ilerlerken öğrencilerin kendilerini huzurlu bir ortamda, bilinçli ellerde şekillendirmeleri hassasiyetle üzerinde durduğumuz noktadır Branşın ve danışmanlığına güvendiğimiz saygın meslektaşlarımız her an öğrencilerimizin yanında olacaklardır. Öğrencilerin derslerinde olan başarıları kadar hayat akışındaki yönleri de bizim çok önemlidir. Bu nedenle danışman öğretmenleriniz öğrencilerimizle yakından ilgilenerek siz ebeveynlerindeki sıcaklık ve hoşgörüyü hissettireceklerdir.

Eğitim uzun soluklu bir yoldur, yorulup yarıda bırakmak isteyen, amaçsız olup vazgeçmek isteyenler olur. Biz yolun sonunda sizinle birlikte gururlanmak isteriz.

VİZYONUMUZ“Geçmişi değiştiremezsin ama, gelecek daha elinin içindedir.”

                                                                         H. WHİTE

Kurum olmak, kurumsallaşmış olmak sağlam temeller taşımakla eşdeğerdir. Bizler geçmişlerinden güç alarak, sistem kurup, yeniliklerle sistemleri geliştiren bir ekibiz. Bu ekibin her bir parçasının görevi, sistemi ayakta tutup, ilerlemesini sağlayarak hedefe ulaştırmaktır. Hedef hep var, hiçbir zaman değişmedi, sonsuza kadar değişmeyecek…

“Bireysel başarı değil, kitlesel başarı…”

EĞİTİM POLİTİKAMIZ  Arşimet Yayınları Dershaneleri'nde her sınıfın seviyesine ve ihtiyacına uygun bir eğitim programı uygulanmaktadır.Kurumumuz ara sınıflardan itibaren öğretim sürecine tabi tuttuğu öğrencilerine hücre metoduna (konu konu) dayalı bir çalışma programı uygulamakta, başarı seviyelerine uygun sınıflar açmakta ve derslerin branşında uzman öğretmenler tarafından verilmesine önemle dikkat etmektedir.Tüm öğrencilerinin öncelikli olarak yazılı notlarını yükseltme gayelerini de hesaba katan kurumumuz, okul müfredatına bire bir uyumlu dersler işlenmesine özen göstermekte, üniteleri okuldan bir iki hafta önce bitirerek öğrencinin okuldaki başarısını yükseltmeyi hedeflemekte, iki haftada bir uyguladığı deneme sınavlarıyla öğrencilerimizin erkenden SBS'ye hazır hale gelmesini amaçlamaktadır.

EĞİTİM SİSTEMİMİZÖğrencilerimiz derslerini branşlarında uzman öğretmenler tarafından 12-20 kişilik modern sınıflarda görmektedirler. Öğrendikleri bilgilerin kalıcı hale gelmesi ise yapılan etüt çalışmaları ile mümkün olmaktadır.Bu nedenle dershanemizde etütlere azami derecede özen gösterilir.Üç farklı etüt sistemi ile öğrencilerimizin eksikleri giderilir, yapamadığı sorular birebir çözülür.Randevu almadan, öğretmenlerin peşlerinde koşturmadan özel etüt sistemimiz sayesinde tüm öğrencilerimiz eksik oldukları konulardan ve çözemedikleri soruların çözülmesinde öğretmenlerimizden bireysel etütler alabilmektedir.


EĞİTİM KOÇLUĞUÖğrencilerimizin dershanemizin içinde ve dışında derslerinin durumu ile ilgilenen onun ders takibini yapan "eğitim koçu" dediğimiz bir öğretmeni vardır.Öğrencilerimizin başarılarından doğrudan eğitim koçları sorumludur.  • Öğrencilerimizin ödevlendirilmesinden
  • Ödevlerinin kontrol edilmesinden
  • Dershane giriş-çıkış saatlerinin kaydedilmesinden
  • Haftalık telefon aramalarıyla velinin eğitim süreci hakkında bilgilendirilmesinden
  • Öğrencilerin sınav sonuçlarının kaydedilmesinden
  • Gerekli etüt ve yazılı programlarının ayarlanmasından sorumludur.
Eğitim koçlarının bu takip için kullandıkları en önemli materyal "öğrenci ajandaları" dır.

Birebir takip sistemine dayalı bu uygulamada, öğrncilerimizin sınav sonuçlarıçizelgelere düzenli olarak işlenerek, başarısı düşen öğrncilerimize en kısa sürede müdehalede bulunulmaktadır.

SINAVLARIMIZDershanemizde sık aralıklarla gerçeleştirilen deneme sınavları ile öğrencilerimizin bilgileri hep taze tutulmakta, seviyeleri en iyi şekilde takip edilmektedir.Bu sınavlarla öğrencilerimizin sınıf değişiklikleri yapılmaktadır.İki haftada bir yapılan İTS(İdari Takip Sınavı) ile mevcut yayınlarımızdaki soruların çok büyük oranda benzerleri sorularak verilen ödevlerin ne düzeyde bilinçli olarak çözüldüğü saptanmaktadır.Bu sınavlarla birlikte yıl içerisinde sık sık SBS denemeleri yapılmaktadır.


Acele Edin

Kontenjanlarımız sınırlıdır...